Aromaterapia

Showing 1–15 of 33 results

 • Olejek anyżowy

  O korzystnych właściwościach olejku anyżowego wiedzieli już starożytni. W dzisiejszych czasach cieszy się on jeszcze większym powodzeniem. Olejek anyżowy wykazuje przede wszystkim działanie uspokajające, antyseptyczne, przeciwskurczowe oraz przeciwreumatyczne.

 • Olejek bazyliowy

  Olejek otrzymywany z bazylii pospolitej wykazuje działanie pobudzające oraz odświeżające. Stosowany jest w ramach łagodzenia lęków oraz bezsenności. Może być stosowany również jako środek przeciwbólowy, szczególnie przy bólach neurologicznych, takich jak: migreny, bóle reumatyczne, mięśniowe, czy nerwobóle.

 • Olejek bergamotowy

  Olejek bergamotowy otrzymuje się z owoców drzewa bergamotowego. Owoce te są najdelikatniejsze ze wszystkich owoców cytrusowych. Najlepszej jakości olejek otrzymuje się z dojrzałych owoców ale jeszcze nie opadłych z gałęzi.

 • Olejek cedrowy

  Charakteryzującą cechą tego olejku eterycznego jest balsamiczny zapach. Olejek cedrowy opisywany był już w najstarszych dokumentach, szczególnie w egipskich, używany jako środek do balsamowania mumii.

 • Olejek cynamonowy

  Olejek cynamonowy pozyskiwany jest w procesie destylacji z parą wodną. Ma orientalny charakter i bardzo intensywny, korzenny, przyjemny zapach. Olejek cynamonowy posiada silne działanie antyseptyczne, co oznacza, że hamuje rozwój bakterii i wirusów w organizmie.

 • Olejek cytronelowy

  Olejek cytronelowy posiada właściwości regenerujące, tonizujące, pomaga w niedokrwistości i osłabieniu. Olejek aktywuje produkcję enzymów, które są odpowiedzialne za prawidłowe trawienie, oczyszcza organizm z toksyn i pomaga schudnąć.

 • Olejek cytrynowy

  Olejek otrzymywany jest w wyniku wyciskania skórek owoców. Dobry olejek cytrynowy to taki, który zawiera około 4-8% cytralu. W ramach aromaterapii używa się tylko i wyłącznie oleju wyciskanego, który nie jest w żaden sposób przetwarzany.

 • Olejek eukaliptusowy

  Olejek eukaliptusowy to popularny olejek eteryczny, który pozyskiwany jest z liści eukaliptusa, na drodze destylacji liści drzewa z parą wodną. Olejek eukaliptusowy ma wiele prozdrowotnych właściwości.

 • Olejek goździkowy

  Olej goździkowy otrzymywany jest z pączków i liści goździkowca. Do tego celu wykorzystuje się destylację z parą wodną, a metoda ta pozwala na otrzymanie oleju goździkowego z zawartością bezcennych substancji mineralnych i witamin.

 • Olejek grejpfrutowy

  Olejek grejpfrutowy otrzymywany jest na drodze tłoczenia skórek owoców grejpfruta (Citrus paradisi), ma świeży, przyjemnie słodki i cierpki aromat, bardzo charakterystyczny dla owocu.

 • Olejek imbirowy

  Olejek imbirowy jest otrzymywany z korzenia rośliny o botanicznej nazwie Zingiber Officinale metodą destylacji parowej. Jest on jasny, lekko zabarwiony na zielonkawo-żółty kolor, w miarę upływu czasu ciemnieje. Imbir rośnie dziko w Indiach i Chinach.

 • Olejek jałowcowy

  Olejek jałowcowy ma tak wiele zdrowotnych właściwości, że jest coraz częściej polecany przez specjalistów i coraz chętniej używany. Olejek jałowcowy, pozyskiwany jest w procesie destylacji z parą wodną, uzyskuje się go z owoców – czyli szyszkojagód.

 • Olejek kamforowy

  Olejek kamforowy to naturalny olejek eteryczny, który pozyskuje się z korzeni oraz drewna kamforowego, w procesie ich destylacji z parą wodną. Olejek kamforowy jest składnikiem wielu kosmetyków i preparatów do pielęgnacji.

 • Olejek kopru włoskiego

  Olejek kopru włoskiego czyli olejek fenkułowy produkowany jest z fenkułu włoskiego (Foeniculum vulgare). To wieloletnia roślina, której uprawy można spotkać głównie w Europie, Japonii i Indiach. Surowiec do produkcji olejku stanowią owoce (nasiona), które po zmiażdżeniu poddaje się procesowi destylacji z parą wodną.

 • Olejek lawendowy

  Olejek lawendowy posiada wszechstronne zastosowanie i tym też wyróżnia się na tle innych olejków eterycznych. W znacznym stopniu pozwala na złagodzenie bólu, rozluźnienie, oczyszczanie skóry, pobudzanie krążenia.

1 2 3